Bluzka bez ramion DIY


Przygotuj:

tkaninę o wymiarach: 150cm x 100cm, gumkę o szer 2cm (długość równa obwodowi klatki piersiowej - może być też cieńsza gumka) i gumkę o szer 1cm (długość równa obwodowi ramion).

1. Skrojenie tkaninyTkaninę podzielić na dwa prostokąty o szer. około 52 cm i wys. 49 cm (na część bluzkową), oraz dwa prostokąty o szer. 85 cm i wys 20 cm (na falbankę).


2. Szycie części bluzkowejUłożyć dwa prostokąty na sobie prawą stroną do prawej i zszyć brzegi (te o długości 49 cm). Wszystkie brzegi obrzucić ściegiem zygzakowym albo overlokiem.Dół bluzki podwinąć na 0,5 cm i zszyć, a górę na szerokość gumki, czyli ok 2 cm, zaprasować i zszyć zostawiając kilka centymetrów na wprowadzenie gumki.2. Szycie falbanki


Falbankę szyjemy analogicznie jak część bluzkową, czyli najpierw zszywamy brzegi, później obrzucamy zygzakiem lub overlokiem. Następnie podwijamy dół falbanki i przyszywamy, a górę falbanki zawijamy na długość gumki, czyli 1,5 cm i przyszywamy. Na koniec wkładamy gumkę w tunel i zszywamy końce gumki.


3. Połączenie części


Najlepiej ręcznie delikatnie podszyć falbankę do części bluzkowej.


Share this:

, ,

CONVERSATION

7 komentarze:

 1. w życiu bym nie uszyła takiej bluzeczki

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajna, czytelna instrukcja. Ja się ograniczyłam do uszycia samej falbanki i przyszyciu jej do posiadanej bluzki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny masz ten sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prosta bluzka,a jaki efekt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo efektowna bluzeczka. Osobiście nie przepadam za gumką w tej części, bo każde podniesienie ręki powoduje podnoszenie się falbany na ramię, co nie zmienia faktu, że bluzeczka jest bardzo ładne i kobieca.

  OdpowiedzUsuń