Jak uszyć kosmetyczkę?

jak uszyć kosmetyczkę


kosmetyczka DIY

Mogę powiedzieć, że do przyszykowania tego postu zostałam "zmuszona". Moja siostra zażyczyła sobie na urodziny kosmetyczkę, ale koniecznie uszytą. Chciałam uszyć coś wyjątkowego, czego nie dostanie w sklepie i coś całkowicie dopasowanego do niej. Po dłuższym zastanowieniu wymyśliłam, że wyjątkowość osiągnę poprzez nietypowy kształt, a dobierając brązowy materiał lekko wpasuję się w styl militarny, który moja siostra uwielbia.

Jak z praktycznością takiej kosmetyczki? 
Obie z siostrą stwierdziłyśmy, że idealnie nadaje się na krótkie wyjazdy. Bez problemu mieści w sobie szczoteczkę do zębów i inna szpargałki, a nie zajmuje dużo miejsca i jest lekka. Dzięki pętelce można ją zawiesić, co staje się bardzo pomocne, gdy w łazience nie ma zbyt dużo miejsca.

Jak uszyć?

1. Krojenie materiałuMateriał wierzchni i podszewkę złożyć na pół i wyciąć trójkąty. Najdłuższa krawędź trójkąta ma być złożeniem materiału a krótsza krawędź powinna mieć szerokość zamka, lub trochę mniejszą. Tkanina po rozłożeniu powinna wyglądać podobnie jak na zdjęciu po prawej stronie. Dodatkowo z wierzchniego materiału wyciąć mniejszy trójkącik, z którego zostanie uszyta kieszonka.

2. Szycie kieszonkiDwa boki trójkątnej kieszonki obszyć i podwinąć tak jak na zdjęciu po lewej stronie, Następnie narysować mydełkiem lub kredą serduszko i wyszyć je kolorową nitką. Później kieszonkę przyszyć do tkaniny kosmetyczki jak na zdjęciu po lewej stronie, a następnie zszyć dłuższy brzeg kosmetyczki.

3. Przyszycie podszewki do zamka


Bardzo często szyjąc kosmetyczki razem przyszywa się zamek, materiał wierzchni i podszewkę. Tym razem ze względu na nietypowy kształt wolałam zrobić to osobno, więc najpierw przyszyłam zamek do podszewki. Na zdjęciach na wierzchu (na zewnątrz) widoczna jest lewa strona podszewki (ta, która będzie niewidoczna).

4. Przyszycie podszewki z zamkiem do wierzchniej tkaniny. 
Wierzchnią część tkaniny ułożyć prawą stroną na zewnątrz. Na nią położyć podszewkę prawą stroną do dołu. W tym ułożeniu zamek powinien się znajdować w środku (pomiędzy wierzchnią tkaniną a podszewką). 

5. Zszycie podszewkiDopiero w tym momencie zszyłam podszewkę. Dzięki temu mogłam ładnie schować zamek pod podszewką. Na koniec dorobiłam pętelkę, która pozwala zawiesić kosmetyczkę.

KONIEC :)

Share this:

,

CONVERSATION

7 komentarze:

 1. Chcialabym miec tak oryginalna rzecz :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie ten kształt byłby niewygodny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super DIY. Właśnie chciałam zrobić sobie kosmetyczkę XD

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się takie proste :) Świetny prezent, bardzo oryginalny kształt kosmetyczki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze, dla mnie to cudo chyba jeszcze nie pomieści mych kosmetycznych rzeczy na co dzień, ale jako dodatek na krótkie wyjście idealnie. Kształt superski :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kosmetyczka jest świetna, i oryginalna. Sama często szukam w sklepach unikatowych ubrań i nie tylko, a to wszystko jest masowa robota. Świetny wpis i dużo oryginalności. Zapraszam również do mnie, gdzie projektuję i powoli uczę się szyc. www.eskaiemka.pl

  OdpowiedzUsuń