Naszyjnik DIY


Bardzo prosty w wykonaniu naszyjnik. Do wykonania potrzebny będzie kawałek łańcucha i tasiemka lub chusta. Ja wykorzystałam satynową chustę. Satyna ładnie się błyszczy, dzięki czemu naszyjnik wygląda elegancko.

Chustę pocięłam na paski szerokości około 6 cm. Zszyłam je ze sobą, żeby powstała jedna długa wstążka. Powstałą wstążkę złożyłam na pół wzdłuż dłuższego boku prawą stroną do prawej i zszyłam. Następnie wywinęłam na prawą stronę. Taki długi rulon wywija się na prawą stronę w taki sposób, że na jednym końcu zaczepia się agrafkę i tą agrafkę wsuwa się do środka materiału i przemieszcza aż wyjdzie drugim końcem. W razie wątpliwości napiszcie w komentarzach, to dokładniej wyjaśnię :).

Łańcuch rozdzieliłam na dwie równe części. Zawiązałam supeł na jednym końcu łańcuchów, zostawiając kawałek tasiemki na element mocujący naszyjnika. Dłuższą częścią tasiemki zwyczajnie przeplotłam dwa łańcuchy ze sobą. Na końcu łańcuchów również zrobiłam supełek. 

Bransoletkę zrobiłam z jednej części łańcucha. Zwyczajnie przeplotłam tasiemkę przez łańcuch.

Bardzo jestem zadowolona z uzyskanego efektu. Według mnie kolor tej biżuterii idealnie pasuje do mojej karnacji. Bardzo dobrze się w niej czuję i często ją noszę. Czasem, jak chcę mieć większą bransoletkę, owijam ten naszyjnik wokół ręki i noszę go jako bransoletę. Share this:

CONVERSATION

4 komentarze:

 1. Cudeńko, sama zbieram się za zrobienie czegoś takiego i ostatecznie zebrać się nie mogę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fantastyczna rzecz!
  naprawdę zazdroszczę Ci zdolności manualnych i zapału do tworzenia takich cudeniek :)

  jeszcze raz dziękuję Ci za odpowiedzi do wywiadu - naprawdę cieszę się, że zechciałaś mi pomóc :)

  ściskam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. wow ale wspaniały pomysł i wykonanie!

  OdpowiedzUsuń