Szary komplecik

Dostałam ostatnio siwy bardzo elegancki materiał. Postanowiłam go wykorzystać na prostą, klasyczną spódniczkę. Szukając wykroju natknęłam się na swoją starą ulubioną spódnicę. Od razu już wiedziałam, że z tego materiału uszyję spódniczkę wzorując się na kroju starszej spódnicy.

Przykładając spódnicę odmierzyłam potrzebny materiał. Zmierzyłam wielkość i rozmieszczenie zaszewek i dokładnie przeniosłam je na mój wykrój. Zszyłam zaszewki, szwy boczne i tylni szew. Następnie wszyłam zamek i wykończyłam pas spódnicy. Na końcu podwinęłam spódniczkę i delikatnie podszyłam ręcznie, żeby na prawej stronie nie było widać szwu. 

Ponieważ spódniczka jest bardzo prosta, postanowiłam dorobić do niej naszyjnik żeby bardziej dopełnić strój. Dokładny tutorial jak zrobić naszyjnik znajduje się tutaj

A tak wygląda mój zestaw spódniczka + naszyjnik
 

Share this:

CONVERSATION

5 komentarze:

 1. przepiękna! i mega dobry krój. :)

  ~ A.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zazdroszczę! Nie dość że ma się oryginalne ubrania to pewnie jeszcze super satysfakcję z własnoręcznego wykonania. Bardzo podobają mi się rajstopy, które wybierasz! Te z chmurkami i deszczem też są super! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. ogólnie nie lubię połącznie spódnicy i swetra, w ogoelnie nir przepadam za tymi czesciami garderowby, ale chyba to zmienię :D super look!

  OdpowiedzUsuń